психолого-педагогічна служба

Небезпечні ігри сучасних дітей

Гра "Червоні двері, жовті двері" спочатку завірусилась в TikTok. Вона нібито має містичний характер, але по факту затягує дітей у стан трансу або медитації, де вони уявляють себе в загадковому коридорі з різнокольоровими дверима.

Підлітки залюбки почали у неї грати нібито заради самоаналізу і розслаблення, але результат – паніка, галюцинації і втрата зв'язку з реальністю.

Правила гри такі: один з учасників, як його називають "об'єкт", лягає із заплющеними очима і піднятими руками на коліна до "провідника". Останній масажує скроні гравцю і ставить навідні запитання щодо кольору дверей які він бачить, про фігуру людини, яка стоїть поруч і так далі. У якийсь момент "об'єкт" нібито впадає в транс. Якщо він замовкає і перестає відповідати на запитання – його треба терміново "будити", щоб той "не застряг" в іншій реальності.

Гарячі лінії психологічної допомоги

Суїцидальна поведінка в дитини: як батькам і вчителям помітити перші “червоні прапорці” й правильно надати допомогу

Погіршення психологічного стану та інші зумовлені війною проблеми, разом із віковими особливостями, можуть суттєво впливати на життя дітей і підлітків, їхні емоційний стан та вчинки, зокрема, стати причиною суїцидальної поведінки й призвести до трагічних наслідків. Тому важливо, щоб батьки та вчителі могли своєчасно й правильно надати дитині первинну допомогу та спрямувати її до відповідних фахівців, не загострюючи ситуацію.

ПОРАДИ БАТЬКАМ З ПИТАНЬ БЕЗПЕКИ ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Що має занепокоїти батьків у поведінці дитини

1. У дитини змінився розпорядок дня і ночі. Це пояснюється тим, що для приналежності до певної спільноти (групи) необхідно дотримуватися та виконувати певні ритуали-завдання, наприклад з 4 до 5 години ранку. Передсвітанковий час є несприятливим для дітей. У цей період організм, налаштовуючись на пробудження, виробляє адреналін, тому підйом у цей час спричинює тривожність і страх, стомленість, роздратування і розчарування в житті, що і потрібно творцям небезпечних груп.

Шановні батьки та діти!

Доводимо до вашого відома, що громадська організація «Інститут психології здоров'я» за підтримки PACT та USAID та організаційного супроводу КУ «ЦПРПП» ЗМР, надає безкоштовну психологічну допомогу людям, які проживають втрату.

18 жовтня – Європейський День боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини

За оцінками ООН, близько 2,5 млн осіб з 127 різних країн є об'єктом торгівлі людьми в усьому світі.

За даними міністерства соціальної політики — в Україні за 30 років від торгівлі людьми постраждали близько 300 тис. осіб.

Лише за перший квартал 2024 року Національна соціальна служба надала статус людей, постраждалих від торгівлі людьми, 43-м особам. У 2023-му році такий статус отримало 118 осіб, частина з яких вже отримали матеріальну допомогу. В той час, як за весь 2022 рік встановлено лише 47 статусів за весь рік.

Готуємо дітей до безпечного онлайн-досвіду в новому шкільному році

Підлітки беруть в руки телефони близько 50 разів на день, найчастіше - у шкільні години. Опитування липня 2024 року показало, що діти 10-12 років найчастіше щодня користуються такими соцмережами: TikTok та YouTube - по 65% опитаних, Instagram - 19%. Підлітки 13-15 років користуються переважно TikTok - 78%, YouTube - 63%, Instagram - 48%.

Загалом діти щодня використовують смартфони, ноутбуки, планшети. Вони спілкуються з друзями, діляться враженнями, шукають інформацію.

 Оскільки TikTok на разі є найпопулярнішою соціальною мережею серед підлітків в Україні, громадська організація #stop_sexтинг у партнерстві з TikTok запрошує  до перегляду вебінару “Діти і TikTok: Що дорослі мають знати про популярну мережу”.

Тренер-методолог ГО #stop_sexтинг Василь Філоненко розказує про таке:

- що варто знати батькам та освітянам про TikTok,

МИ ВАМ ДОПОМОЖЕМО!

Якщо Ви зіштовхнулися з насильством (фізичним, сексуальним, психологічним чи економічним) – зверніться за допомогою!

"Гарячі лінії" та телефонии довіри

Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і ґендерної дискримінації (цілодобово, безкоштовно, анонімно та конфіденційно) для отримання консультацій юриста або психолога, а також інформації щодо закладів, до яких Ви можете звернутися по допомогу за місцем проживання:

0-800-500-335 (зі стаціонарного) або 116-123 (з мобільного)

Урядова «гаряча» лінія протидії домашньому насильству:

15-47 (цілодобово, анонімно, безкоштовно з мобільного)

Національна «гаряча» лінія для дітей та молоді:

116-111 (безкоштовно з мобільнихтелефонів)

0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

Інформація для батьків

ЗА ТИСЯЧУ ДОЛАРІВ МОЛОДЬ  ПОЗБАВЛЯЄТЬСЯ МАЙБУТНЬОГО!

Україною прокочується страшний тренд: молоді люди за винагороду від росіян спалюють автівки наших військових. Зазвичай це підлітки та юні хлопці, які знаходяться в пошуках легких грошей, та які стають легкою здобиччю російських спецслужб.

Такі випадки - не рідкість. У Запоріжжі теж. Декілька молодиків вже отримали реальне покарання у вигляді позбавлення волі. 

Ми звертаємось до батьків наших дітей. На ваших плечах - відповідальність за дії дитини. І кожна втрачена хвилина контакту, розмови, щирості - це на крок вперед до трагічної події, яка може назавжди перекреслити життя. Життя вашої дитини - тієї, заради кого ви ладні віддати все на цьому світі. 

Психологічна підтримка дітей перед початком навчального року

У складні часи кожен етап у житті дитини може здаватися викликом. Але саме тоді, коли світ здається непевним і нестабільним, ми, як батьки, можемо стати тим непохитним фундаментом, на якому дитина зможе збудувати свою впевненість і спокій. Нехай ці прості поради стануть для вас дороговказом у турботі про психічне здоров’я вашої дитини, допоможуть створити атмосферу довіри і підтримки, де будь-який виклик перетворюється на можливість для зростання і розвитку. Адже разом, з любов'ю і розумінням, ми здатні подолати будь-які труднощі.

1. Відкрита розмова

Сторінки

Підписатися на RSS - психолого-педагогічна служба